Prima paginăAnunțuriiunie 2023 › Holger Meyer Architektur caută arhitect talentat și pasionat
19 iunie 2023 • Diverse

Holger Meyer Architektur caută arhitect talentat și pasionat

disclaimer

OAR București face publice anunțuri de angajare pentru arhitecți, cu scopul de a veni în sprijinul membrilor săi. OAR București nu se face răspunzător de condițiile specifice de angajare și nu se identifică cu acestea sau cu profilul angajatorului. Vă rugăm așadar să discerneți cu privire la informația cuprinsă în anunțuri și să ne semnalați eventualele nereguli, în măsura în care acestea țin de competența organizației noastre.

holger meyer architektur

E-mail: bu@hma.archi

Compania noastră caută un arhitect talentat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre de proiectare. Daca aveți o viziune creativă, abilități solide de proiectare și experiență în industria construcțiilor, suntem interesați să vă cunoaștem.

Cine suntem:

- holger meyer architektur (https://www.hma.archi) este o firmă germană de arhitectură cu birouri în Frankfurt, München și București

- în prezent o echipă de ca. 100 arhitecți

- oferim servicii de arhitectură și consultanță pentru proiecte rezidențiale, office și retail, de dimensiuni mari

Cerințe:

-absolvent studii superioare de specialitate în cadrul UAUIM sau străinătate

-minim 5 ani de experiență profesionala în proiectarea DTAC, PT, DDE

-cunoștințe solide de software de proiectare 3D în Archicad și BIM

-nivelul bun de limba engleză este obligatoriu, de preferat cunoștințe în limba germană

-abilitatea de a comunica și spirit de echipă

-abilitatea de a lucra independent și responsabil

- atitudine proactivă și orientată către rezultate

- capacitatea de a lucra într-un mediu de lucru dinamic și de a respecta termenele limită stricte

Responsabilități:

-dezvoltarea conceptelor și soluțiilor arhitecturale pentru diverse proiecte de construcții

-realizarea de desene și planuri detaliate utilizând software-ul Archicad

-colaborarea strânsă cu echipa internă și cu clienții pentru a înțelege cerințele și a oferi soluții adecvate

Ce oferim:

- un loc de muncă stabil

- posibilitatea de a participa la proiecte interesante și diversificate, de dimensiuni mari, la standarde de proiectare înalte, în permanentă colaborare cu echipele din Germania

- un mediu de lucru plăcut și dotări tehnice noi

- insights despre modul de funcționare și de lucru al unei firme germane

Daca sunteți o persoană creativă, cu abilități remarcabile de proiectare și un interes puternic în domeniul arhitecturii, vă încurajăm să aplicați pentru acest post. Oferim oportunități de dezvoltare profesională și un mediu de lucru stimulant.

Vă rugăm să trimiteți CV-ul actualizat și un portofoliu de proiecte relevante la adresa de e-mail: bu@hma.archi .

Vă mulțumim anticipat pentru interesul dumneavoastră în a face parte din echipa noastră. Doar candidații selectați pentru interviu vor fi contactați.

Echipa hmanea architecture

disclaimer