Prima paginăAnunțuriseptembrie 2008 › Anunturi angajare 23.09.2008
23 septembrie 2008

Anunturi angajare 23.09.2008

WESTFOURTH ARCHITECTURE BUCURESTI, birou de proiectare in arhitectura cu
lucrari prestigioase, angajam full time architect cu minim 1 an
experienta in proiectare, cunoastere limba engleza si AUTOCAD.
Oferim salariu motivant, inclusiv bonuri de masa.
CV-urile pot fi trimise in format electronic doc sau pdf pe adresa
office@w4.ro / alina@w4.ro,
sau puteti suna la tel. 021/311 14 81.

ARHITECT - PROJECT MANAGER
E.I.E. - Nexco angajeaza pentru Bucuresti:
Arhitect - Project Manager

Cerinte:

- dilpoma de licenta
- experienta în proiectare pentru constructii civile ar fi un
avantaj
- abilitati PC (MS Office, AutoCAD)
- capacitate de a comunica în limba spaniola

Va rugam trimiteti CV în limba spaniola (de preferat) sau engleza la
peperuizmurcia@hotmail.com sau office@eienterprises.ro

European Investments Enterprises - Nexco Desarrollos
www.nexcodesarrollos.com
Bld. Unirii no. 64 bl. K4 ap. 95
TRONSON 4 sector 3 Bucuresti
Tel.: 004 021 327 30 60
Fax: 004 021 327 27 93
Email: office@eienterprises.ro

Responsabilitati:

- urmareste realizarea investitiilor imobiliare aprobate de
companie si asigurarea nivelului de calitate, în conformitate cu prevederile
proiectelor, contractelor de antrepriza generala si standardelor de
calitate in constructii;

- verifica existenta pieselor scrise si desenate, corelarea si
corectitudinea acestora;

- verifica respectarea tehnologiilor de executie, in vederea
asigurarii nivelului calitativ prevazut in documentatia tehnica, in contract
si in normele tehnice in vigoare;

- transmite proiectantului si coordonatorului numit de catre
companie sesizarile proprii, ale organelor abilitate, precum si ale altor
participanti la realizarea lucrarilor privind neconformitatile si
neconcordantele aparute pe parcursul executiei;

- cere executantului, dupa caz, sistarea executiei, demolarea sau
refacerea lucrarilor executate necorespunzator, in baza solutiilor elaborate
de proiectant sau de persoanele abilitate prin lege pentru elaborarea
acestora;

- urmareste respectarea de catre executant a masurilor dispuse de
proiectant sau de organele abilitate;

- verifica ofertele de pret si analizele de pret efectuate de catre
antreprenorul general si subantreprenori;

- urmareste intocmirea cartilor tehnice ale constructiilor;

- participa la receptia lucrarilor;

- urmareste rezolvarea problemelor constatate de comisia de
receptie;

- tine la curent compania cu privire la orice împrejurare care are
legatura cu obiectul si scopul activitatii sale ;

- urmareste evolutia proiectarii pe probleme de coordonare între
specialitati;

- urmareste realizarea lucrarilor de investitii, conform
aprobarilor, actionand pentru respectarea devizelor, a fondurilor de
finantare si a graficelor de executie;

- verifica situatiile de plata aferente cantitatilor de lucrari real
executate si transmite coordonatorului numit de catre companie sesizarile
proprii;

- verifica situatiile de lucrari, încadrarile in oferta si cele
suplimentar fata de oferta, avizand platile care trebuie efectuate, conform
contractelor incheiate si transmite coordonatorului numit de catre companie
sesizarile proprii;

- recomanda solutiile cele mai avantajoase de realizare a lucrarilor
de investitii, din punct de vedere valoric, tehnic si calitativ.

Firma Tofan Arkitect angajeaza 1 arhitect cu experienta de minim 5 ani de
practica,

cunostinte foarte bune de desen in Autocad, Word for windows, etc

si 1 arhitect cu experienta de 3 ani de practica in domeniul proiectarii,

Proiecte prestigioase si deosebite, salariu motivant.

Avantaj cunoasterea limbii engleze

CV - urile pot fi trimise in format electronic, in format .doc sau .pdf

pe adresa tofanbogdan1@gmail.com

si puteti sa sunati la tel. arhitect Bogdan Tofan 0722 22 86 57 pentru

interviuri la sediul firmei in str. Cimpineanca 6, sector 3, Bucuresti

cu confirmare in prealabil la 021 630 60 11 sau pe mail la
tofanbogdan1@gmail.com

Birou de arhitectura romano-german German Architects & Partners doreste sa
angajeze 3 arhitecti/conductori arhitecti cu experienta mai mare de 5 ani
si 3 arhitecti/conductori arhitecti cu experienta intre 0 si 5 ani in
proiecte comerciale si industriale, ansambluri rezidentiale, cladiri de
birouri .

Descrierea postului:
- proiectare de arhitectura;
- management de proiect;
- coordonarea tuturor specialitatilor;
- asistenta tehnica pe perioada executiei proiectului;
- controlul si evaluarea costurilor de constructie si proiectare;
- arhivarea electronica a datelor de proiect;
- management CAD si suport;
- modelare de arhitectura in 3D Studio Max;
- reprezentarea biroului la meetinguri si conferinte nationale si
internationale;
- participarea la concursuri de arhitectura

Cerintele postului:

- profesionalism, creativitate si simt estetic

- siguranta in lucru cu programele de CAD AutoCAD, Nemetschek , Photoshop si
eventual ArhiCAD;
- experienta cu sistemele de comunicare moderne si cu programele MS Office
(Acces, Exel, Word, Powerpoint);
- capacitatea de a gasi solutii tehnice si estetice optime chiar in situatii
dificile;
- capacitatea de coordonarea a subordonatilor (desenatori, tehnicieni);
- cunoasterea materialelor de constructii si a detaliilor tehnice legate de
folosirea acestora;
- cunostinte in elaborarea de documentatii de urbanism;
- spirit de lucru cooperativ, dinamic si eficient;
- permis de conducere categoria B si cunoasterea limbii germane si eventual
a unei alte limbi straine prezinta un avantaj;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Telefon mobil, prime la lucrarile efectuate.

Pentru a aplica va rugam sa trimiteti CV-ul dumneavoastra, cu mentionarea
pozitiei pentru care aplicati, informatii referitor la nivelul salariului
dorit si al celui mai scurt rastimp de incepere a activitatii, la adresa de
e-mail: office@german-architects.de sau pe fax la numarul: 021.324.14.35.

Persoana de contact: asistent manager Madalina Popa, tel. 0729 005 002

Va multumim si va asteptam cu placere!