Prima paginăAnunțuridecembrie 2021 › DAEDALUS PROIECT își extinde echipa
3 decembrie 2021 • Diverse

DAEDALUS PROIECT își extinde echipa

disclaimer

OAR București face publice anunțuri de angajare pentru arhitecți, cu scopul de a veni în sprijinul membrilor săi. OAR București nu se face răspunzător de condițiile specifice de angajare și nu se identifică cu acestea sau cu profilul angajatorului. Vă rugăm așadar să discerneți cu privire la informația cuprinsă în anunțuri și să ne semnalați eventualele nereguli, în măsura în care acestea țin de competența organizației noastre.

Înființat în 2008, biroul de arhitectură și urbanism DAEDALUS PROIECT și-a desfășurat activitățile principale în București și Sibiu cu pondere semnificativă pe Sibiu din 2014.

Portofoliul firmei cuprinde proiecte de arhitectură și urbanism diverse, atât pentru mediul privat cât și lucrări publice. Majoritatea proiectelor sunt dezvoltate de la stadiul de Plan Urbanistic Zonal până la faza de Proiect Tehnic și Detalii de Execuție, trecând prin toate etapele de proiectare și urmărire a execuției.

În anul 2020 biroul nostru, în cadrul unei asocieri, a câștigat concursul pentru realizarea PUG-ului Municipiului Sibiu. Proiectul se va desfășura intre anii 2021 și 2024.

Căutăm colegi Arhitecți și Arhitecți - Urbaniști, stagiari sau cu experiență, care să se alăture echipei în elaborarea proiectelor și îndeplinirii diligențelor asociate acestora.

Beneficii ale activării în cadrul biroului DAEDALUS PROIECT

-       Activitatea în cadrul unei echipe tinere și dinamice ce se ajută reciproc pentru soluționarea problemelor și atingerea obiectivelor

-       Mediu de lucru motivant și prietenos

-       Accesul la proiecte de anvergură mare cu abordare profesională și creșterea competențelor

-       Încurajarea autonomiei personale după atingerea unor trepte a competentelor

-       Nivel de salarizare motivant, cu extra-beneficii

Cerințele principale avute în vedere:

-       Absolvent al unei facultăți / colegiu de arhitectură sau urbanism

-       Cunoștințe bune de AutoCAD și MS Office și a unui program de prezentare

-       Cunoașterea AutoCAD Revit este considerata un avantaj pentru candidații Arhitecți

-       Abilități de a lucra în echipa și a fi parte a unui proiect complex

-       Abilități de a lucra autonom și responsabil

-       Cunoștințe extinse de urbanism / practică în domeniu sunt considerate un avantaj pentru toți candidații

Responsabilități și criterii de apreciere în cadrul biroului:

Proiectele vor parcurge în multe cazuri etapele de la faza de elaborare PUZ pana la Proiectele Tehnice de Execuție repartizate în cadrul echipei de proiect în funcție de competente, cu coordonarea pe parcurs cu toate specialitățile implicate.

-       Întocmirea de proiecte de arhitectură pentru toate stadiile, începând de la tema de proiectare și până la urmărirea de șantier și finalizarea execuției

-       Coordonarea proiectului toate specialitățile implicate în proiect

-       Contribuirea la susținerea proiectelor în cadrul comisiilor de specialitate

-       Va fi la curent cu legile și normativele în domeniu și va aplica prevederile acestora în cadrul proiectelor

-       Va urmării execuția calitativa a sarcinilor și respectarea termenelor de predare

-       Participarea la întocmirea de proiecte de PUG, PUZ sau PUD în funcție de experiență

-       Participarea la întocmirea proiectului PUG Sibiu, în funcție de experiență

Dacă ești interesat, trimite-ne CV-ul și portofoliul la adresa de mail: office@daedalus-proiect.ro

disclaimer