Prima paginăAnunțurioctombrie 2019 › Anunț angajare 17.10.2019
17 octombrie 2019 • Diverse

Anunț angajare 17.10.2019

disclaimer

OAR București face publice anunțuri de angajare pentru arhitecți, cu scopul de a veni în sprijinul membrilor săi. OAR București nu se face răspunzător de condițiile specifice de angajare și nu se identifică cu acestea sau cu profilul angajatorului. Vă rugăm așadar să discerneți cu privire la informația cuprinsă în anunțuri și să ne semnalați eventualele nereguli, în măsura în care acestea țin de competența organizației noastre.

Anunt angajare : ARHITECT

| Candidatul ideal |

·         Absolvent al unei facultati de profil.

·         Cunostinte de utilizare a programelor Autodesk (Autocad, Revit, 3DSMax), Adobe (Photoshop)

·         Calitati apreciate : seriozitare, interesul pentru profesie si atitudine pro-activa, atentia la detalii, capacitatea de a lua decizii rapide, integritate.

·         Cautam un coleg care sa poata gestiona si coordona lucrari in faze diferite de proiectare.

| Constituie un avantaj |

·         Cunoașterea legislației și normelor tehnice și juridice necesare procesului de proiectare .

·         Cunoasterea programului Revit la nivel avansat.

·         Experienta in design interior si randari 3D - cunoscator programe specifice - 3DSmax/SketchUp.

| Responsabilitati |

·         Elaborarea proiectelor de arhitectura si design de interior cuprinzand : studii de solutie si prezentari 3D, realizare machete, elaborare : DTAC, PT, DDE .

·         Intocmirea documentatiilor tehnice pentru obtinerea avizelor, acordurilor si autorizatiilor de construire

·         Urmarirea de santier si coordonarea cu ceilalti factori implicati in proiect.

·         Monitorizarea proiectelor si gestionarea implementarii.

·         Realizarea de studii de solutie pentru concursuri de arhitectura nationale si internationale.

| Beneficii si conditii de aplicare |

·         4 ore / saptamana - formare profesionala : legislatie / conferinte / evenimente de profil.

·         Spatiul de lucru intr-o comunitate mixta, cu acces la evenimente variate, conexe domeniilor creative.

·         Program flexibil.

·         Implicarea in toate stadiile proiectelor, oferind astfel oportunitati de invatare si dezvoltare complexe.

·         Posibilitatea efectuarii stagiului pentru dreptul de semnatura.

·         Angajarea se face pe baza unui interviu stabilit in urma studierii aplicatiei.

·         Aplicantii vor trimite CV (cu fototografie) insotit de portofoliu de lucrari in format .pdf (max. 15 MB) sau o arhiva sumara cu proiecte, la adresa mail@a19.ro .

·         Va exista o perioada de proba (platita) de 1-2 luni in urma careia vom reevalua situatia.

·         Programul de lucru nu impune ore de stat peste program.

·         Punct de lucru: Zona Timpuri Noi.

·         Pentru o imagine mai clara a proiectelor noastre gasiti o ilustrare sumara a acestora pe site-ul biroului : www.a19.ro

disclaimer