Prima paginăAnunțuriiulie 2008 › Anunturi angajare 17.07.2008
17 iulie 2008

Anunturi angajare 17.07.2008

Birou de arhitectura romano-german German Architects & Partners  doreste sa angajeze  3 arhitecti/conductori arhitecti cu experienta mai mare de 5 ani si 3 arhitecti/conductori arhitecti cu experienta intre 0 si 5 ani in proiecte comerciale si industriale, ansambluri rezidentiale, cladiri de birouri .

Descrierea postului:
- proiectare de arhitectura;
- management de proiect;
- coordonarea tuturor specialitatilor;
- asistenta tehnica pe perioada executiei proiectului;
- controlul si evaluarea costurilor de constructie si proiectare;
- arhivarea electronica a datelor de proiect;
- management CAD si suport;
- modelare de arhitectura in 3D Studio Max;
- reprezentarea biroului la meetinguri si conferinte nationale si internationale;
- participarea la concursuri de arhitectura

Cerintele postului:

- profesionalism, creativitate si simt estetic

- siguranta in lucru cu programele de CAD AutoCAD, Nemetschek , Photoshop si eventual  ArhiCAD;
- experienta cu sistemele de comunicare moderne si cu programele MS Office (Acces,   Exel, Word, Powerpoint);
- capacitatea de a gasi solutii tehnice si estetice optime chiar in situatii dificile;
- capacitatea de coordonarea a subordonatilor (desenatori, tehnicieni);
- cunoasterea materialelor de constructii si a detaliilor tehnice legate de folosirea acestora;
- cunostinte in elaborarea de documentatii de urbanism;
- spirit de lucru cooperativ, dinamic si eficient;
- permis de conducere categoria B si cunoasterea limbii germane si eventual a unei alte limbi straine prezinta un avantaj;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Telefon mobil, prime la lucrarile efectuate.

Pentru a aplica va rugam sa trimiteti CV-ul dumneavoastra, cu mentionarea pozitiei pentru care aplicati, informatii referitor la nivelul salariului dorit si al celui mai scurt rastimp de incepere a activitatii, la adresa de e-mail:  office@german-architects.de sau pe fax la numarul: 021.324.14.35.

Persoana de contact: asistent manager Madalina Popa,  tel. 0729 005 002

Va multumim si va asteptam cu placere!

S.C. DAIS GRUP S.R.L. angajeaza arhitecti

Cerinte:

- Absolventi ai unei facultati de profil
- Experienta in domeniu si rezultate bune in timpul studiilor
- Cunostinte calculator AutoCAD si SketchUp
- Cunoasterea limbii engleze

Aptitudini:

- Buna organizare si orientare catre rezultat
- Maturitate necesara pentru asumarea responsabilitatilor

Responsabilitati:

- Proiectare tehnica, intocmire documentatii pentru obtinere avize si
autorizatii, prezentarea grafica a proiectelor.
- Consilierea clientilor
- Coordonare proiecte

Descrierea companiei:

Firma de arhitectura specializata in proiectare complexa in domeniul
constructiilor civile si industriale. Adresa: Stirbei Voda nr. 2 Sector
1 Bucuresti.

Despre noi:
Suntem creativi, flexibili, realisti, avem experienta si background
profesional. In doua cuvinte: facem arhitectura.
Prompti, eficienti, receptivi la tot ce ne inconjoara si rigurosi
incercam sa ne depasim in fiecare zi limitele.
Ne place sa lucram in echipa si ne place de colegii nostri.

Daca semeni cu noi, cauta-ne inainte sa completam echipa.

Corina Iliescu
Horia Horobeanu
Simona Lazar
Cristina Sternatis
Dana Alexandru

Te rugam sa trimiti Cv-ul la adresa cariere@dais.ro. Persoana de contact
dna. Simona Lazar. Telefon: 0749186430 sau 021 3152684

S.C. WESTFOURTH ARCHITECTURE SRL
cu sediul in Bucuresti, Sos Nicolae Titulescu 4-8, Cladirea America House, etaj 2, sector 1

angajeaza Arhitect Proiectant
experienta de min 2-3 ani,
Cerinte: AUTOCAD; 3D-STUDIOMAX; ADOBE PHOTO SHOP;ADOBE ILLUSTRATOR; LB. ENGLEZA

adresa contact: office@w4.ro
tel:  021 3111481
fax: 021 3111570