Prima paginăAnunțurifebruarie 2008 › Anunturi angajare 26.02.2008
26 februarie 2008

Anunturi angajare 26.02.2008

Tate Stevenson este o firma Irlandeza de arhitectura, intrata pe piata romaneasca din 2007.

In prezent doresc sa-si largeasca echipa de arhitecti cu un Arhitect junior si un Arhitect senior.

Mai multe detalii despre companie, proiecte, clienti puteti gasi pe http://www.tatestevenson.com

Cerinte Arhitect Junior

-         Diploma in Arhitectura

-         Cel putin 1 an experienta in proiectarea de spatii rezidentiale si comerciale

-         Dorinta de a invata si a se dezvolta in echipa

-         Limba engleza fluent (scris/ vorbit)

Cerinte Arhitect Senior

-         4-5 ani experienta in proiectarea de spatii rezidentiale si comerciale

-         Experienta de lucru pe proiecte cu valoare mare, pentru clientii straini si romani

-         Capacitate de a lucra in echipa, de a colabora cu inginerii constructori si dezvoltatorii implicati in proiect

Pentru mai multe detalii o puteti contacta pe Oana Grosu – recrutor

Telefon : 0745.93.88.77 / 021.331.06.44

Email: og@connect-cee.net

De asemenea puteti trimite CVurile dvs. pe adresa de email og@connect-cee.net sau pe

fax: 021.331.06.43

BIROU DE ARHITECTURA

                        in Brasov

§         REPUTATIE SOLIDA  -  FORMATA IN 15 ANI DE ACTIVITATE

§         PROIECTE DE ANVERGURA - PREPONDERENT INDUSTRIALE ,

dar si civile

§         CLIENTELA  MULTINATIONALA

anunta :

SELECTIE pentru ocuparea a  2 POSTURI DE ARHITECT

Cerinte obligatorii : Autocad

Constituie avantaje in vederea angajarii:

o        experienta profesionala

o        cunostinte de limba germana

o        studii superioare absolvite la IAIM - Bucuresti

CV-urile se primesc prin E-mail la : ioana@pop94.ro

CTF este o firmă spaniolă privată de arhitectură care furnizează clienților și investitorilor săi

calitate, servicii și valoare la cel mai înalt nivel, proiectele noastre fiind dezvoltate cu grijă și  profesionalism. În prezent, CTF caută un birou de arhitectură din zona Constanța (Costinești) cu o bogată experiență și specializare în stabilirea de rețele, pentru a fi reprezentantul acesteia și a conduce toate activitățile legate de construcții. Responsabilitățile acestuia includ, dar nu se limitează la:

-         informarea autorităților publice despre diferitele etape ale proiectului și despre orice modificare ce poate apărea;

-         obținerea aprobării pentru diferitele etape ale proiectului din partea autorităților;

-         supravegherea evoluției proiectului și a lucrărilor de construcție;

-         conducerea activității arhitecților/inginerilor;

-         informarea grupului dezvoltator despre statutul construcțiilor;

-         pregătirea costurilor estimative și a actualizărilor bugetare;

-         trecerea în revistă a desenelor de lucru;

-         administrarea procedurilor de comandare a schimbărilor și calendarul plăților către contractor

-         controlul documentației și a datelor referitoare la istoricul construcției

-         asigurarea respectării programului general al proiectului

CTF oferă un contract competitiv și posibilitatea dezvoltării carierei într-o companie internațională.

Onorariul se va stabili în funcție de sarcinile îndeplinite de fiecare parte.

Vă rugăm să trimiteți scrisoarea Dv. de intenție la email-ul coordanicion@sendactf.com

FIRMA DE ARHITECTURA

2 POSTURI ARHITECT / CONDUCTOR ARHITECT sau TEHNICIAN PROIECTANT

3 POSTURI INGINER INSTALATII (1 termice, 1 sanitare, 1 electrice)

(post de lucru in Bucuresti)

PROFIL CANDIDAT:

  • absolvent studii de arhitectura / conductor arhitect (facultatea de arhitectura / colegiul de arhitectura si urbanism – promotiile 2001 – 2004 / sau tehnician proiectant);

  • absolvent studii superioare inginerie;

  • minim 3 ani experienta in proiectare de arhitectura, urbanism / inginerie;

  • cunostiinte avansate Autocad si operare Ms Office; cunoasterea 3D max / alte programe 3D va fi apreciata;

  • capacitate de a lucra in echipa;

  • riguros, motivat, comunicativ, pasionat.

RESPONSABILITATI:

  • capacitatea de a-si insusi metodologia de organizare specifica firmei si a cunostiintelor tehnice in vederea elaborarii proiectelor;

  • realizarea si administrarea documentatiilor tehnice specifice procedurilor de proiectare, sub indrumarea sefului de proiect;

  • participarea, in cadrul echipei, la elaborarea fazelor de proiectare, intocmirea si editarea documentatiilor, gestionarea si monitorizarea cu responsabilitate a proiectului si modificarilor aparute pe parcurs;

  • respectarea termenelor de predare si insusirea planificarii etapelor de proiectare stabilite de seful de proiect.

BENEFICII:

  • pachet salarial de baza;

  • bonusuri considerabile pentru contributii la proiecte.

Pentru a aplica la pozitia Arhitect / C. Arh./ Inginer, va rugam sa trimiteti CV-ul dvs., insotit de datele de contact, la adresa de email office@analogstudio.ro sau apelati nr. de telefon 0722.255.775.