Prima paginăAnunțurifebruarie 2008 › Anunturi angajare 01.02.2008
1 februarie 2008

Anunturi angajare 01.02.2008

Metropolis Studio este un studio de arhitectura si design cu interferente in lumea artelor si publicitate, ce ofera servicii integrate de dezvoltare conceptuala, proiectare si executie.
Proiectele de anvergura in care suntem implicati au condus la extinderea echipei, fapt pentru care intentionam sa angajam personal pentru pozitiile de “Arhitect” si “Arhitect/Inginer Peisagist”.

Cerinte:
Pentru Arhitect:
-  Experienta in domeniul proiectarii de arhitectura si al amenajarilor interioare;
-  Cunostinte de Autocad, Corel Draw, Adobe Photoshop, 3D Max, MS Office.

Pentru Arhitect/Inginer Peisagist:
-  Cunostinte de Autocad – obligatoriu;
-  Cunostinte de Corel Draw, Photoshop sau 3D Max (optional); Word, Excel, Outlook;
-  Cunostinte foarte bune despre plante (cerintele ecologice fata de apa, sol, lumina).

Pentru ambele pozitii:
-  Studii universitare de specialitate finalizate;
-  Persoana dinamica si comunicativa, cu gandire creativa si initiativa;
-  Atitudine pozitiva, capacitate rapida de integrare in echipa;
-  Seriozitate.

Responsabilitati:
-  Elaborarea documentatiei pentru Certificate de Urbanism;
-  Proiectare de arhitectura (PAC,DDE,PT);
-  Proiectare de interior;
-  Management de proiect;
-  Urmarirea proiectului in toate etapele de executie;
-  Urmarire santier.

Proiectare amenajari peisagistice:
 - Analiza sitului (prospectarea terenului, constatare, relevare);
-  Realizarea proiectelor de executie in programe specializate si intocmirea devizelor;
-  Consultanta – urmarirea executiei pe teren.

Beneficiile si posibilitatile de dezvoltare a carierei se vor discuta in cadrul interviului.
Candidatii vor prezenta la interviu un portofoliu de lucrari, fie pe suport electronic, fie printat.

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la email-ul office@metropolis-studio.ro, mentionand pozitia pentru care aplicati

Societatea  IDEAL CONSTRUCT & COMERT & SERVICII SRL. cu sediul in Bucuresti, sector 1, Bd. Ion Mihalache, nr. 60-62, bl. 40 , in incinta magazinului "SERANIT" angajeaza ingineri constructori si arhitect.

Cerinte :
-experienta minim 2 ani.
-fara drept de semnatura (arhitect)
-program de lucru 09:00 - 18:00; pentru santier in functie de lucrari (ingineri)
-cunostinte ACAD (arhitect)

Beneficii :
-salariu motivant

Va rugam sa trimiteti CV la nr. de fax : 021/222.17.86 ; Tel : 021/222.17.27

Alexandra Fulger,
asistent manager